Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2012-06-20 08:25
Festiwal orkiestr wojskowych

Orkiestry wojskowe z całego kraju wezmą udział w „Festiwalu Orkiestr Wojskowych” w Gdyni. Występy zaplanowano także w Wejherowie i Orlu (gm. Wejherowo). Koncerty wojskowych muzyków będzie można podziwiać od piątku (22 czerwca) do niedzieli (24 czerwca). Festiwal związany jest z obchodami Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej.

W festiwalu udział wezmą: Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, Orkiestry Wojskowe z Bydgoszczy, Krakowa, Warszawy, Torunia, Elbląga oraz Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG). Orkiestrom towarzyszyć będzie Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, zespół wokalny oraz zespół taneczny z Klubu MW „Riwiera”.

Pierwszy występ zaplanowano już w piątek, 22 czerwca. Tego dnia, w Wejherowie, na pl. Wejhera, o godzinie 19:00 wystąpi Orkiestra Wojskowa z Torunia. Następnego dnia, tj. w sobotę, 23 czerwca, w godz. 10:00 – 12:00 na molo w Orłowie zagrają orkiestry wojskowe z Warszawy, Torunia, Elbląga oraz Orkiestra MOSG. W tym samym czasie w Orlu (gm. Wejherowo), w godzinach od 11:00 do 12:00 zagrają orkiestry wojskowe z Krakowa i Bydgoszczy.

Finałem Festiwalu Orkiestr Wojskowych będzie koncert galowy wszystkich orkiestr, który zaplanowano w Gdyni, przy Akwarium Gdyńskim, w godzinach 21:00 – 24:00 (sobota, 23 czerwca). Będzie to koncert z okazji Święta Marynarki Wojennej. Zainauguruje go prezentacja działań ratownictwa morskiego w wykonaniu załogi śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej „Anakonda”, a zakończy pokaz sztucznych ogni. Koncert ten uświetni także 30-lecie „Daru Młodzieży”.

W niedzielę, 24 czerwca, zaplanowano natomiast paradę orkiestr wojskowych, która przejdzie sprzed Urzędu Miasta Gdynia, ul. Świętojańską do Płyty Marynarza Polskiego na skwerze Kościuszki (godz. 11:00 – 12:00), gdzie odbędą się główne uroczystości Święta Marynarki Wojennej. Przy Płycie Marynarza Polskiego orkiestry wykonają kolejny z koncertów.
Ostatnim punktem programu Festiwalu Orkiestr Wojskowych będzie parada bulwarem Nadmorskim w Gdyni (od Domu Marynarza do plaży miejskiej), którą zaplanowano na godziny 16:00 – 18:00.

Na temat obchodów Święta Marynarki Wojennej poinformujemy szczegółowo w osobnym komunikacie prasowym.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.