Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2011-08-22 13:45
Marynarze w Biegu Katorżnika

W niedzielę, 14 sierpnia, w Lublińcu–Kokotku 7 marynarzy wzięło udział w VII edycji VII Bieg Katorżnika. Zawodnicy z Marynarki Wojennej przywieźli ze sobą trofea w postaci „Żeliwnej Podkowy Katorżnika”. Według uczestników obecna edycja biegu była najtrudniejsza w jej 7-letniej historii.

W biegu udział wzięli st. chor. mar. Marek Czapliński z Dowództwa Marynarki Wojennej, starszy bosman Marcin Wasilewski z dowództwa 3 Flotylli Okrętów, a także 5 marynarzy z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, w tym: mł. chor. mar. Piotr Kosmala, st. bosm. Ryszard Kopacz, st. bosm. Paweł Pudło, bosm. Leszek Stawarski i bosm. Michał Tomicki. Dla wszystkich nie było to pierwsze zetknięcie z tymi zawodami. Zawodnicy z Marynarki Wojennej przywieźli ze sobą trofea w postaci „Żeliwnej Podkowy Katorżnika”. Sama waga nagrody zawieszanej na szyjach zawodników (około dwóch kilogramów) może świadczyć o ciężarze biegu. W tym roku organizatorzy wydłużyli trasę biegu do długości ponad 13 kilometrów, a także zwiększyli do maksimum ilość naturalnych przeszkód terenowych, które musiały zostać pokonane przez zawodników. O skali trudności biegu może świadczyć fakt, że najszybszym i najlepszym zawodnikom osiągnięcie mety zajęło ponad dwie godziny.

Bieg Katorżnika jest organizowany od siedmiu lat przez 1. Pułk Specjalny i Wojskowy Klub Biegacza Meta z Lublińca. Trasę biegu, która wiedzie przez tereny poligonu wojskowego wytyczają komandosi służący w Pułku. Uczestnicy tego najbardziej ekstremalnego z biegów muszą pokonać bagna, rowy melioracyjne, trzęsawiska oraz system podziemnych korytarzy. W tegorocznym biegu w klasie „Open” wystartowało 730 zawodników z Polski i Europy.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.