Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2007-09-13 10:03
Galeria foto
Przysięga studentów
Akademii Marynarki Wojennej
W sobotę, 15 września, o godzinie 11:00, na placu apelowym Akademii Marynarki Wojennej, 56 podchorążych złoży uroczystą przysięgę wojskową. W tym gronie znalazło się 11 studentów II roku studiów cywilnych AMW, którzy zdecydowali się na założenie munduru.

Przysięgę złoży 56 marynarzy, którzy wkrótce rozpoczną studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym. Wszyscy przebyli podstawowe szkolenie wojskowe w bazie lotniczej Marynarki Wojennej w Siemirowicach. W trakcie szkolenia uczyli się regulaminów, musztry, posługiwania się bronią i sprzętem wojskowym. Wykonywali strzelania oraz poznawali podstawowe zasady sztuki wojennej. Przygotowywali się także do uroczystej przysięgi wojskowej.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 08:30 w Kościele Garnizonowym w Gdyni – Oksywiu, mszą świętą w intencji podchorążych składających przysięgę.

Akademia Marynarki Wojennej jest akademią wojskową, która kształci oficerów w zakresie nauk morskich wojskowych i technicznych. Absolwenci przygotowani są do służby na okrętach i w jednostkach Marynarki Wojennej, do pracy dydaktyczno-wychowawczej i naukowej w uczelniach oraz instytucjach Marynarki Wojennej. Od roku 1996 uczelnia kształci też specjalistów cywilnych. Główne zadania uczelni to kształcenie kandydatów na oficerów Marynarki Wojennej, doskonalenie oficerów Marynarki Wojennej, a także prowadzenie prac badawczych i naukowych z dziedziny techniki dla potrzeb Marynarki Wojennej. Studia dla podchorążych realizowane są na dwóch wydziałach: Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (WNiUO) oraz Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym (WME). Po zakończeniu IV roku studiów i złożeniu wymaganych egzaminów podchorążowie studiów wyższych są mianowani na stopień podporucznika marynarki.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.