Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2007-08-02 11:10
Nowy dowódca ORP „HEWELIUSZ”
Po trzynastu latach służby na okręcie hydrograficznym ORP „Heweliusz” dotychczasowy dowódca kmdr por. Marek Czarnecki objął stanowisko szefa szkolenia Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego. Dowodzenie okrętem przejął dotychczasowy zastępca dowódcy okrętu kmdr ppor. Grzegorz Kokosiński. Zgodnie z ceremoniałem morskim przekazanie dowodzenia okrętem odbyło się na morzu, gdzie okręt wyszedł pod dotychczasowym dowództwem, a powrócił już pod nowym.
W uroczystości wzięli udział: zastępca Dowódcy Centrum Operacji Morskich kontradmirał Jerzy Patz, przedstawiciele Biura Hydrograficznego MW: kmdr Wiesław Bieliński - były dowódca ORP „Heweliusz” oraz kmdr Leszek Kilarowicz, dowódca dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego kmdr Dariusz Kolator oraz oficerowie dywizjonu oraz żołnierze rezerwy związani z okrętem: kmdr w st. spocz. Roman Firlej - były dowódca ORP „Heweliusz” w latach 1987-91, a także jeden z pierwszych członków załogi chor. mar. w st. spocz. Włodzimierz Kuczer.

Kmdr ppor. Grzegorz Kokosiński z Marynarką Wojenną związany jest od 1990 r., kiedy to rozpoczął studia w Akademii Marynarki Wojennej na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Na ORP „Heweliusz”, którego został dowódcą, przesłużył ponad dwanaście lat, będąc związany z nim od początku swojej służby zawodowej.

Kmdr por. Marek Czarnecki służbę w Marynarce Wojennej rozpoczął w 1988 r. podejmując studia w Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. W 1994 roku rozpoczął służbę na ORP „Heweliusz”, zajmując kolejno stanowiska oficera hydrologa, dowódcy działu, zastępcy dowódcy okrętu, aż do jego dowódcy.

Więcej o okręcie na stronach  Marynarki Wojennej.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.