Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2007-07-26 08:36
Galeria foto
Minister Obrony Narodowej
na okręcie podwodnym
W piątek, 27 lipca, minister Obrony Narodowej Aleksander SZCZYGŁO spotka się z marynarzami Dywizjonu Okrętów Podwodnych w Gdyni. Wspólnie z załogą okrętu podwodnego ORP „KONDOR” wyjdzie w morze na realizację zadań szkoleniowych.
Podczas pobytu w morzu okręt operować będzie w zanurzeniu. Minister Aleksander Szczygło obserwować będzie działania załogi w czasie pozorowanego ataku torpedowego, prowadzenia rozpoznania w wyznaczonym rejonie oraz obrony przeciwawaryjnej.

Wejście dla dziennikarzy do Portu Wojennego w Gdyni Oksywiu w piątek, 27 lipca, o godzinie 14:00.
Około godziny 15:00 planowany jest powrót okrętu z morza. Po zacumowaniu odbędzie się briefing prasowy z udziałem ministra Obrony Narodowej. Zgłoszenia na wejście do Portu Wojennego przyjmuje oficer prasowy 3 Flotylli Okrętów
por. mar. Grzegorz ŁYKO, tel.: 606-982-943.

____________________________________________________________

Okręty podwodne są jednym z najefektywniejszych środków bojowych wykorzystywanych na współczesnym teatrze działań morskich. Zapewniając największą skrytość działania są wykorzystywane do operacji rozpoznania, działań rozpoznawczo-uderzeniowych, uderzeniowych, a także do przerywania i tworzenia blokad morskich oraz osłony zespołów okrętów nawodnych. Duża autonomiczność i nieograniczona dzielność morska okrętów podwodnych umożliwia ich wykorzystanie w dużej odległości od macierzystych baz morskich. Dzięki temu okręty podwodne jako pierwsze zdolne są do wykrywania i rozpoznawania wczesnych symptomów zagrożeń z dala od morskiej granicy państwa. Polskie okręty podwodne uczestniczą w najważniejszych manewrach NATO oraz w misji antyterrorystycznej Sojuszu na Morzu Śródziemnym.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.