Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2007-07-13 14:15
ORP „Kontradmirał X. Czernicki”
wrócił do kraju
Dwa tygodnie szkolenia, 1800 mil morskich żeglugi, blisko 200 godzin w morzu oraz udział w obchodach święta Marynarki Wojennej Królestwa Belgii – okręt wsparcia logistycznego ORP „Kontradmirał X. Czernicki” powrócił do macierzystej bazy w Świnoujściu. Jednostka zakończyła tym samym rejs nawigacyjno-szkoleniowy po Bałtyku, Morzu Północnym i Cieśninach Bałtyckich.
W rejsie, oprócz załogi okrętu, udział wzięli m.in. oficerowie z 12 dywizjonu Trałowców, 2 dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych i Dowództwa 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Trasę rejsu zaplanowano tak, aby szkolący się oficerowie poznali zmiany w oznakowaniu nawigacyjnym w wąskich przejściach, kompleksowe metody i sposoby nawigacji na akwenach często uczęszczanych, systemy rozgraniczania ruchu oraz warunki utrzymania łączności ze służbami brzegowymi krajów na trasie rejsu.

ORP „Kontradmirał X. Czernicki” wszedł do dwóch portów: Den Helder w Holandii i Zeebrugge w Belgii. Pierwsza z wizyt miała charakter roboczy, druga natomiast była połączona z udziałem w obchodach święta Marynarki Wojennej Królestwa Belgii. Z tej okazji na okręcie podniesiono wielką galę banderową. Polscy marynarze wzięli m.in. udział w uroczystości otwarcia doku imienia Króla Belgii Alberta II. Jednostka została również udostępniona do zwiedzania.

Więcej szczegółów na temat rejsu i samego okręt udziela rzecznik prasowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Artur Wasiewski
tel. +48 91 3242080 , fax: +48 91 3242215,
rzecznikprasowy8fow@wp.pl

 

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.