Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2006-11-13 14:00
Dowódca Sił Morskich Francji
w Gdyni
Admirał Alain OUDOT de DAINVILLE, dowódca Sił Morskich Francji złoży wizytę w polskiej Marynarce Wojennej. Admirał Dainville spotka się z dowódcą Marynarki Wojennej RP admirałem floty Romanem KRZYŻELEWSKIM, zapozna się z działaniem polskiego Centrum Operacji Morskich, odwiedzi Bazę Morską w Gdyni Oksywiu, Akademię Marynarki Wojennej, Brygadę Lotnictwa MW oraz lokalne przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją na rzecz sił morskich. 

Wizyta rozpocznie się we wtorek, 14 listopada i potrwa do środy, 15 listopada.

Swoją wizytę w Polsce admirał Alain OUDOT de DAINVILLE rozpocznie od rozmów w Sztabie Generalnym WP oraz Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie. Następnie, we wtorek, 14 listopada, po południu przyleci do Gdyni. Na lotnisku Marynarki Wojennej w Gdyni Babich Dołach w honorowej asyście Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej MW powita go dowódca Marynarki Wojennej RP admirał floty Roman KRZYŻELEWSKI. Podczas wizyty dowódcy rozmawiać będą na temat bezpieczeństwa morskiego i współpracy międzynarodowej pomiędzy flotami obu państw. Strona polska przedstawi obecne zadania i struktury Marynarki Wojennej oraz efekty dotychczasowych działań polskich jednostek na forum międzynarodowym, zarówno w ramach NATO jak i Partnerstwa dla Pokoju.
Delegacji francuskiej zaprezentowany zostanie polski system dowodzenia siłami morskimi i Centrum Operacji Morskich, które odpowiada za koordynację działań jednostek MW na morzu, w powietrzu i na lądzie. W Bazie Morskiej w Gdyni Oksywiu admirał Dainville spotka się z załogami polskich okrętów, które na co dzień współpracują z jednostkami NATO. Następnie delegacja francuska odwiedzi Akademię Marynarki Wojennej, gdzie przedstawiony zostanie system kształcenia i przygotowania do służby oficerów MW. Na zakończenie wizyty strona polska zaprezentuje wyposażenie Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wykonującej m.in. zadania patrolowo-rozpoznawcze oraz ratownictwa morskiego. Delegacja francuska odwiedzi także Stocznię Północną w Gdańsku oraz Centrum Techniki Morskiej w Gdyni. 

Współpraca sił morskich Francji i Polski to przede wszystkim wspólne ćwiczenia okrętowe i lotnicze oraz rozmowy sztabowe, wymiana personelu, wizyty polskich i francuskich okrętów w portach obu państw, współpraca w dziedzinie szkolnictwa wojskowego oraz w ramach Trójkąta Weimarskiego (Francja – Niemcy – Polska). W tym roku polskie i francuskie jednostki operowały wspólnie m.in. w ramach największych tegorocznych manewrów NATO pod kryptonimem „Brillant Mariner 2006”, które odbyły się w marcu i kwietniu na Morzu Północnym. Na przyszły rok zaplanowane są także kolejne wspólne ćwiczenia sił morskich Polski i Francji.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.