Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW

Kontradmirał Czesław ROLIK

Kontradmirał Czesław ROLIK urodzony 28 września 1951 r. w Pasłęku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich (1975). W 1980 roku uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył studia podyplomowe w zakresie ekonomiki wojska na WAP w 1988r. oraz kurs w zakresie audytu wewnętrznego i kontroli wewnętrznej w Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w 2004r. Posiada uprawnienia dyplomowanego Kandydata na Członka Rady Nadzorczej w Spółkach Skarbu Państwa wydane przez Ministerstwo Skarbu Państwa (1999) oraz certyfikat w zakresie kreowania wizerunku instytucji (ANSPR Consulting – 2007r.).

Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Kwatermistrzowskich został skierowany do 35 Składnicy Materiałów Pędnych i Smarów w Dębogórzu na stanowisko kierownika sekcji finansów. W latach 1978 – 2004 pracował w Dowództwie Marynarki Wojennej. Do 1981 r. był specjalistą w Oddziale Finansów Dowództwa MW, a następnie został wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa tego oddziału, które pełnił do 1998 roku. w latach 1998-2004 był Szefem Szefostwa Finansów – Głównym Księgowym Dowództwa MW. Od 2004 roku swoją służbę związał z Warszawą, gdzie został zastępcą Dyrektora Departamentu Budżetowego MON. W latach 2007 - 2008 pełnił obowiązki zastępcy szefa Zarządu Planowania Rzeczowego P8 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W okresie od 1 września 2008 roku do 1 stycznia 2009 roku pełnił służbę na stanowisku Dyrektora Departamentu Budżetowego MON. Obecnie w dyspozycji Dowódcy Marynarki Wojennej.

Interesuje się sportem – grami zespołowymi i uprawianiem lekkiej atletyki, muzyką poważna i rozrywkową – gra na trąbce. Do 2003 roku był wiceprezesem Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” w Gdyni.


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.