Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2000-05-19 09:01
Konferencja Hydrografii Morskiej w Norwegii
Od 1 do 4 czerwca, w STAVANGER w Norwegii odbędzie się spotkanie robocze Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej ze służbą hydrograficzną Norwegii. Specjaliści hydrografii polskich sił morskich oraz norweskich służb hydrograficznych pracować będą nad Europejskim Centrum Danych do map elektronicznych. Celem tworzenia bazy danych jest zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi na wodach europejskich. Do Norwegii płynie okręt hydrograficzny Marynarki Wojennej ,ORP „ARCTOWSKI".
Celem spotkań specjalistów hydrografii Marynarki Wojennej z pracownikami norweskich służb hydrograficznych są prace nad budową bazy danych potrzebnych do utworzenia europejskiej mapy elektronicznej. Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej uczestniczy w tych pracach od 1995 roku. Obecnie w pracach powołanego w tym celu zespołu uczestniczy 10 państw europejskich.

ORP „ARCTOWSKI" wychodzi w morze w niedzielę, 21 maja, o godzinie 12:30 (Port Wojenny, Gdynia-Oksywie). Okręt odwiedzi 2 zagraniczne porty: ANTWERPIA w Belgii (26 – 29 maja) i STAVANGER w Norwegii (1 – 4 czerwca). W Antwerpii polscy marynarze wezmą udział w corocznym festynie „FESTIVAL in the PORT". Do udziału w uroczystościach polski okręt zaprosiły władze miasta ANTWERPII.

29 maja ORP „ARCTOWSKI" opuści port w Antwerpii, a 1 czerwca wejdzie do portu STAVANGER w Norwegii. Łącznie okręt przepłynie 2 300 mil morskich do Polski powróci 7 czerca.

Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej to instytucja publiczna zajmująca się utrzymaniem krajowego systemu informacji nautycznej i ostrzeżeń nawigacyjnych. Odpowiada za bezpieczeństwo hydrograficzne w polskiej strefie odpowiedzialności. Szczegółowe informacje na temat działalności Biura Hydrografii Marynarki Wojennej można znaleźć na jego stronie internetowej: http://bhmw.mw.mil.pl/"

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.