Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2011-07-25 13:07
Złoto i srebro na Tatami

W niedzielę, 24 lipca, złoto w kategorii 78 kilogramów wywalczyła marynarz Daria Pogorzelec z Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej. Dwa dni wcześniej starszy marynarz Robert Krawczyk zdobył srebrny medal w kategorii 90 kilogramów. Rywalizacja w judo na brazylijskim tatami tym samym się zakończyła.

Marynarz Daria Pogorzelec z Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej w 1/8 finału otrzymała wolny los. W ćwierćfinale po nieco ponad półtoraminutowej walce pewnie wygrała z Wenezuelką Cardenas Greidys. O pół minuty dłużej z Polką na tatami wytrzymała reprezentantka Kazachstanu Zamzagul Faizollanowa, która również przegrała przez ippon. W finale polska zawodniczka walczyła z Włoszką Assunta Galeone. Walka trwała pełne 5 minut, a Polka w tym czasie wykonała dwie punktowane techniki (wazami i yuko) sama nie dając się zaskoczyć rywalce. W hali judo w Rio de Janeiro ponownie zabrzmiał więc Mazurek Dąbrowskiego.

W drodze do finału starszy marynarz Robert Krawczyk pokonał bez straty punktu reprezentantów Chin, Szwajcarii, Kazahstanu i Niemiec. W finałowej walce przegrał minimalnie z Austriakiem Maximilianem Schirnhoferem. To drugi medal tego zawodnika po brązowym turnieju drużynowym.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.