Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2010-08-03 09:41
Brązowy medal w Barcelonie
rekord Polski!

Starszy marynarz Marta Jeschke zdobyła brązowy medal w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Barcelonie. Zawodniczka Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej biegła w polskiej sztafecie na dystansie 4x100 metrów. Polki poprawiły 25-letni rekord kraju uzyskując czas 42,68 s.

Polska sztafeta wystartowała w składzie: na pierwszej zmianie Marika Popowicz, na drugiej Dorota Korczyńska, na trzeciej st. mar. Marta Jeschke i na czwartej Weronika Wedler. Polki pokonały 400 m w czasie 42,68 s o trzy setne sekundy poprawiając 25-letni rekord kraju uzyskany 17 sierpnia 1985 r. w Moskwie (42,71 s). Polska sztafeta pokonała m.in. Rosjanki, Białorusinki, Hiszpanki i Szwedki (Belgijki nie ukończyły biegu). Pierwsze miejsce zajęła sztafeta Ukrainy, a drugie Francji.

To nie był jedyny start zawodniczki ZSMW w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Barcelonie. St. mar. Marta Jeschke na swoim koronnym dystansie 200 metrów awansowała do w półfinału, gdzie uzyskała najlepszy czas w sezonie (23,36 s). Wynik ten niestety nie wystarczył do awansu do finału.

St. mar. Marta Jeschke jest zawodniczką Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej (Port Wojenny w Gdyni). W plebiscycie na najlepszego sportowca polskiej armii w 2009 roku zajęła trzecie miejsce. Jest m.in. złotą medalistką 43. Wojskowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Sofii (dystans 200 m).

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.