Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2000-10-29 11:13
Opuszczenie bandery na trzech okrętach Marynarki Wojennej
W poniedziałek, 2 października, Marynarka Wojenna wycofa z eksploatacji trzy stare okręty wojenne. Ich załogi, w sumie około 100 ludzi, zasilą fregatę oraz grupy organizacyjne nowobudowanych jednostek. Po zdemontowaniu urządzeń i wyposażenia kadłuby okrętów zostaną wystawione na sprzedaż.
W 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu banderę opuści trałowiec ORP "TUKAN". Okręt ma prawie 34 lata i należy do typu produkowanych w polskich stoczniach okrętów o doskonałych właściwościach morskich projektu 206 F. Uroczystość rozpocznie się o 13:00 w Porcie Wojennym Hel. Podczas uroczystości dowódca Marynarki Wojennej wręczy marynarzom z 9 FOW krzyże zasługi za dzielność przyznane przez Prezydenta RP za tegoroczną akcję podczas zatopienia Helu przez morze.

W 3 Flotylli Okrętów wycofane ze służby zostaną dwa kutry rakietowe 31 Dywizjonu Okrętów Rakietowych. ORP "USTKA" ma 32 lata, ORP "OKSYWIE" 29 lat. Oba okręty należą do jednostek projektu 205 zwanego OSA-1. Uroczystość w Porcie Wojennym w Gdyni rozpocznie się o godzinie 13:30.

Na uroczyste wycofanie ze służby obecny dowódca okrętu zaprasza wszystkich swoich poprzedników i członków załóg okrętów. Na trzech okrętach wyszkoliło się i służyło w sumie kilka tysięcy marynarzy.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.