Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW


Gdynia 1998-05-23 11:06
Szwedzki okręt hydrograficzny w Gdyni
Od 20 do 23 maja zaplanowano wizytę delegacji szwedzkiej Administracji Morskiej połączonej z rewizytą okrętu hydrograficznego HMS „Jacob HÄGG".
Szwedzka delegacja obok kurtuazyjnych wizyt u szefa sztabu MW i u władz miasta Gdyni odbędzie rozmowy ze specjalistami Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej zapoznając się z jego zadaniami, strukturą i sprzętem hydrograficznym.

Okręt hydrograficzny HMS „Jacob HÄGG", zacumowany w basenie nr I portu handlowego, przy skwerze Kościuszki w środę 20 maja 1998 roku o godzinie 9:00.

Jednostka będzie udostępniona publiczności do zwiedzania w piątek 22 maja od godziny 13.00 do 15.00.

Polsko-szwedzka współpraca hydrograficzna.
W latach 90-tych przedstawiciele obu Hydrografii wielokrotnie spotykali się w ramach międzynarodowych Konferencji BSHC i IHO. W 1992r. szef BHMW kmdr Władysław KIERZKOWSKI na okręcie ORP KOPERNIK złożył oficjalną wizytę w szwedzkim Departamencie Hydrografii. Trzy lata póżniej BHMW było organizatorem VI Konferencji Hydrograficznej Morza Bałtyckiego a w 1997 roku wojskowi hydrografowie prowadzili obrady VII Konferencji BSHC w Norrköping w Szwecji.

Szwedzki Departament Hydrograficzny
Podlega Morskiej Administracji w Ministerstwie Transportu. Głównym jego zadaniem jest zbieranie a następnie opracowywanie danych hydrograficznych w systemie informacji geograficznej. Jest również odpowiedzialny za przechowywanie danych batymetrycznych. Rejony zainteresowania: wybrzeże Szwecji , porty, wody wewnętrzne i śródlądowe oraz Zatoka Botnicka , Morze Bałtyckie wraz z akwenami przyległymi. Wydaje około 135 godeł morskich map nawigacyjnych i wiele publikacji nautycznych zarówno dla marynarzy jak i żeglarzy.

Wersja do druku             


 
 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.