Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW


Gdynia 1998-05-24 10:59
Nowy śmigłowiec ratowniczy i umowa o monitoringu
W czwartek, 21 maja, Marynarka Wojenna zademonstruje po raz pierwszy nowo kupiony śmigłowiec ratowniczy PZL ANAKONDA o numerze burtowym „0813". Maszyna jest wyposażona w unikatowe systemy obserwacji w podczerwieni i systemy poszukiwawcze rozbitków w nocy.
Będzie to piąta maszyna ratownicza PZL ANAKONDA w składzie Marynarki Wojennej. Śmigłowiec zostanie zaprezentowany na lotnisku Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej o godzinie 9:00 wiceministrowi Obrony Narodowej Romualdowi SZEREMIETIEWOWI oraz wiceministrowi resortu Transportu i Gospodarki Morskiej Krzysztofowi LUKSOWI.

Obaj ministrowie spotykają się w Gdyni przy okazji podpisania umowy o współdziałaniu w zakresie monitoringu polskich obszarów morskich, który przejmie Marynarka Wojenna. Porozumienie będzie nakładało na marynarkę wojenną obowiązek ciągłego nadzorowania i śledzenia ruchu na polskim obszarze morskim statków z niebezpiecznymi ładunkami, takimi jak zbiornikowce, chemikaliowce oraz podobnie niebezpiecznymi ładunkami. Zadania śledzenia i nadzorowania będzie wykonywało lotnictwo morskie, brzegowe punkty obserwacyjne oraz okręty. Nadzorować cały system będzie Centrum Ratownictwa i Monitoringu w Gdyni.

Wersja do druku             


 
 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.